• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Distribütör Nedir? Ne İşe Yarar? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Distribütör Nedir? Ne İşe Yarar? Arızası Nasıl Anlaşılır?

Distribütör 
bobinden aldığı elektriği, bir makara sayesinde uygun zamanda bujilere aktaran parçadır. Bujiler, distribütör sayesinde ateşlenir. Eğer distribütörde bir arızalanma meydana gelirse, ateşlenme sisteminde bir takım sorunlar çıkaracak, düzgün çalışmasını engelleyecek ve bozulmasına sebep olacaktır. 


Distribütörde bir arızalanma olduğunda, araçta radikal değişimler meydana gelecektir. Bu değişimleri iyi takip ederseniz, hangi parçanın arızalı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Distribütörün arızalanmasına sebep olan durumlar arasında, bobinden aldığı elektriği bujilere taşırken kullandığı makaranın hasar görmesi de yer alır.
Distribütörün arızalandığı gibi distribütör kapağında da arızalanma meydana gelir. Distribütör kapağında bir arızalanma meydana geldiğinde, elektriğin tevzi makarasından bujilere aktarılırken ortaya farklı bozukluklar çıkar. Bu bozukluklar geçici ya da sürekli olabilir.
  
935 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM-ModaTonik-Ayakkabı-Çanta- ONLİNE ALIŞVERİŞModaTonik Sizler için Özenle Seçilen Tasarımlara En Uygun Fiyatlarla sahip olmanız amacıyla hareket eden bir kuruluştur.Sürekli Güncellenen ürün yelpazesi için; web sitemiz
www.modatonik.com
ve www.instagram.com/modatonik sayfamızı takip edebilirsiniz.